Muzyka na żywo

, Author

Muzyka jest nieodłącznym elementem życia człowieka. Towarzyszy człowiekowi, od kiedy znalazł się na ziemi i zaczął po niej wędrować. Początkowo była to muzyka natury: ptaki śpiewające nad głowami, szum wiatru, szemrający strumyk. Potem sami zaczęliśmy tworzyć własne utwory i przedstawiać je światu. Najpierw tylko za pomocą głosu, potem doszedł do tego instrument. Na początku proste, a potem coraz bardziej skomplikowane.

Doszło do tego, że teraz zarabiamy na tworzeniu i prezentowaniu swojej muzyki większej publiczności. Wędrowni grajkowie coś o tym wiedzą. Za umilenie wieczoru klientom karczmy, dostawali odpowiedni wikt, jadło oraz pokój, gdzie mogli przenocować. Najlepiej było oczywiście na zamku, ale nie każdy mógł tam trafić.

Dziś jest nieco prościej, ale też nie do końca. Artyści wędrują po różnych barach, festiwalach, umilając ludziom czas, a jednocześnie zarabiając na tym, co tak bardzo kochają. Każdy ma swój sposób na to, by zarobić parę groszy na tym, co lubi robić i co jest jego pasją.